Cena zlata mierne klesla, predtým však dosiahla dvojmesačné maximum

16.06.2025 Celý región

Londýn 16. júna (TASR) - Cena zlata v pondelok mierna klesla. Investori totiž po tom, ako dosiahla v reakcii na konflikt medzi Izraelom a Iránom takmer dvojmesačné maximum, začali vyberať zisky. Informovala o tom agentúra Reuters.

Spotová cena zlata dosiahla pred 9.00 h SELČ 3414,32 USD (2965,88 eura) za troyskú uncu (31,1 g). V porovnaní so záverom predchádzajúceho obchodovania to predstavuje pokles o 0,5 %.

V skoršom období obchodovania však zaznamenala najvyššiu hodnotu od 22. apríla, keď prekročila hranicu 3500 USD/unca. Podľa ekonómov je za zvýšeným dopytom po zlate jednoznačne súčasný iránsko-izraelský konflikt, pričom nevylučujú, že cena drahého kovu dosiahne nové maximum nad 3500 USD za troyskú uncu.

(1 EUR = 1,1512 USD)
 

Vyberte región

mark